WTA BIRMINGHAM

Kirsten Flipkens zaustavila Ajlu Tomljanović

Hrvatska tenisačica Ajla Tomljanović nije se uspjela plasirati u 3. kolo WTA turnira u Birminghamu, bolja od nje je u susretu 2. kola bila prva nositeljica turnira, Belgijanka Kirsten Flipkens sa 4-6, 6-4, 7-5 nakon sat i 53 minute igre.

Bio je ovo drugi međusobni dvoboj Tomljanović i Flipkens, oba su igrale ove godine, a kao i u osmini finala Miamija u ožujku uspješnija je bila Flipkens.

Nakon osvojenog prvog seta Tomljanović je na početku drugog ostvarila i "break" prednosti, ali ga nije uspjela zadržati. Kod rezultata 4-5 po drugi je put u drugom setu izgubila servis, a samim time i set.

U trećem setu Flipkens je povela sa 5-3 i servirala je za meč, ali Tomljanović je uspjela napraviti "break", pa izjednačiti na 5-5, a potom je imala i dvije "break-lopte" za vodstvo 6-5. Nažalost, nije ih iskoristila, a potom je izgubila servis kada je imala prigodu izboriti "tie-break" u odlučujućem setu.

16. svibanj 2024 20:13