KRAJ ZA KAROLINU

Šprem poražena u četvrtfinalu Memphisa

Vedran Đulić / Cropix

Hrvatska tenisačica Karolina Šprem zaustavljena je u četvrtfinalu WTA turnira u Memphisu. Bolja je od nje bila Britanka Anne Keothavong sa 6-4, 6-3.

Bio je to treći dvoboj u karijerama ove dvije tenisačice, te prva pobjeda Britanke koja se nalazi na 121. mjestu WTA ljestvice. Šprem ju je dosad pobjeđivala 2003. u Redbridgeu i 2006. u Wimbledonu.

Nakon prvih pet gemova u meču obje su tenisačice imale po dvije break-prilike, no 26-godišnja Britanka je obje realizirala, a godinu dana mlađa Šprem niti jednu što je dovelo do velikih 4-1 britanske tenisačice. Do kraja seta Šprem je uspjela vratiti jedan break zaostatka, ali za potpuni povratak nije bilo niti vremena, niti snage.

Drugi set je odmah počeo breakom Keothavong, koji je bio dovoljan, kasnije se pokazalo, i za meč. U drugom setu hrvatska tenisačica nije imala niti jednu break-priliku, a sve je Šprem "zaokružila" gubljenjem još jednog servisa kod 5-3.