Skupina orka udarala je i na kraju potopila jedrilicu kod Costa da Caparica, blizu plaže Fonte da Telha. Pet članova posade zatražilo je liječničku pomoć.
Dvije fotografije incidenta podijeljene su na Instagram stranici Mercedes-Benz Oceanic Lounge. Jedna upozorava na opasnost od orka u tom području, a druga prikazuje oštećenu jedrilicu. Izvor iz Mercedes Benz Oceanic Lounge rekao je da su turisti bili na izletu, nadajući se da će vidjeti dupine. No, u jedom su trenutku primijetili nešto neobično. Bile su to orke koje su se okomile na brod. Turistički brod koji je bio u blizini uspio je spasiti ljude s jedrilice, koja je, unatoč pokušajima da je se dotegli u obližnju luku, na kraju potonula.
U priopćenju poslanom redakcijama, Nacionalna pomorska uprava izvijestila je da je pet osoba na brodu ‘bilo fizički van opasnosti, bez potrebe za medicinskom pomoći, a jedrilica je prevezena u luku Oeiras, piše The Portugal News.
Međutim, to nije bilo jedino plovilo koje je uznemirila skupina orka u portugalskim vodama.
Ukupno je devet osoba spašeno u istoga dana: S ove jedrilice njih pet, a s turističkog broda kod zaljeva Cascais s četiri osobe. Nacionalna pomorska uprava navela je da je da su dobili dojavu o tome da su orke u blizini i da su na mjesto na kojem se brod nalazio odmah krenuli članovi posade iz spasilačke postaje Cascais i Ureda lučkog kapetana Lisabona.
Odmah su im krenuli pomoći. Nije bilo potrebe da im se pruža liječnička pomoć, nego su odmah samo prebačeni na kopno.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....