Godinu dana od pogibije državljanina Crne Gore (29) u mjestu Lukavec, nadomak Velike Gorice, čiji je život ugasio pijani i nadrogirani vozač, na Županijskom sudu u Velikoj Gorici nepravomoćno je, na optužnom vijeću prilikom potvrđivanja optužnice, prema informacijama Jutarnjeg lista sporazumno osuđen autoelektričar K. Š. (37).
Stoga je tom ocu troje djece Županijski sud u Velikoj Gorici, na temelju sporazuma sklopljenog s velikogoričkim tužiteljstvom, izrekao četiri godine bezuvjetnog zatvora. Također, izrečena mu je i sigurnosna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od pet godina, koja počinje teći nakon što zatvorsku kaznu odsluži. A troškove suda, prema presudi, ne mora platiti, već idu na teret proračuna.
Krivnju za smrt osobe koju je skrivio priznao je, kao i to da je svjestan netom sklopljenog i slobodnom voljom potpisanog sporazuma s velikogoričkim Županijskim državnim odvjetništvom koje ga je upozorilo na pravne posljedice. Zanimljivo je i da sporazum sadrži očitovanje o imovinskopravnom zahtjevu nasljednika pokojnika koji, međutim, K. Š. ne prihvaća.
Riječ je, inače, o prometnom užasu od 13. ožujka prošle godine oko 21:45 sati, kada je K. Š. vozio VW Golf Tratinskom ulicom kroz Lukavec. Pritom je u sebi imao najmanje 1,89 promila alkohola u krvi, ali i kokain te niz lijekova, od hipnotika do anestetika i antiaritmika, i nije mario za posljedice vožnje za koju je bio nesposoban.
Pa je, dolaskom do 50-ak metara sjeveroistočno od kućnog broja 1 Tratinske ulice, vozilom prešao u lijevo na kolničku traku namijenjenu vozilima iz suprotnog smjera, kojom je u tome trenutku nailazio Renault Clio zagrebačkih oznaka, za čijim je upravljačem sjedio 29-godišnji Crnogorac, inače s reguliranim boravkom u RH.
Došlo je do frontalnog sudara pri brzini od 112 km/h, koliko je izračunato da je išao Golf u trenutku naleta, nakon čega je optuženikovo vozilo odbačeno na travnati dio gdje je u zanošenju udarilo u zemljani nasip oteretnog kanala Sava–Odra te se potom prevrnulo na krov i tako se nastavilo stružući kretati po kolniku. Golf se zaustavio 30-ak metara dalje od mjesta sudara, vozač Clija je na mjestu ostao mrtav, a optuženi je s teškim ozljedama prevezen u KBC Zagreb na sanaciju ozljeda.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....