NASAMARENI

Dvojica Rabljana prevarena za 80 tisuća kuna u pokušaju povoljne on-line kupovine

Prevaru su policiji na Rabu prijavili 47-godišnjak i 61-godišnjak koji su pronašli oglas za prodaju električnog skutera

Ilustracija

 Jaap Arriens/afp
Prevaru su policiji na Rabu prijavili 47-godišnjak i 61-godišnjak koji su pronašli oglas za prodaju električnog skutera

Dvojica Rabljana koji su namjeravali kupiti električni skuter s popustom od 80 posto, oglašen na društvenoj mreži, prevareni su za više od 80 tisuća kuna, izvijestila je u srijedu primorsko-goranska policija.

Prevaru su policiji na Rabu prijavili 47-godišnjak i 61-godišnjak koji su na jednoj od društvenih mreža pronašli oglas za prodaju električnog skutera pod izuzetno povoljnim uvjetima.

Kontaktirali su lažnog prodavatelja preko aplikacija za razmjenu poruka pa ih je povratno nazvala nepoznata osoba i zatražila da dostave osobne podatke i podatke o bankovnim karticama. Dvojica zainteresiranih za kupnju su te podatke, ništa ne sumnjajući, dostavili te dogovorili plaćanje na rate, utvrdila je policija.

No, s računa im je potom naplaćen cjelokupni iznos vrijednosti skutera, ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 07:57