ZAGREB - Fatalni hitac kojim je pogođen mladi policajac Ivan Grbavac tijekom pljačke poslovnice RBA u Sesvetama u svibnju prošle godine ispalio je optuženi Kazimir Dužnović iz kalašnjikova. Projektil je prohujao pored policajca, udario u zid iza njegovih leđa, od kojega se čelična jezgra odbila te ga pogodila u leđa.
Čudan kut odbijanca
Decidirani su to zaključci vještaka Vojina Maštruka koji je također potpuno isključio mogućnost da je Grbavac stradao u tzv. prijateljskoj vatri.
Vještak Maštruko je danas u nastavku suđenja Dužnoviću na Županijskome sudu iznio najprije primjedbe na policijski zapisnik o očevidu u kojemu je zapisano da su u dubinskom dijelu poslovnice pronađene tri čahure Igman Konjic ispaljene iz kalašnjikova.
No, na slici jedne čahure u fotoelab...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....