UHIĆEN

Senjanin pucao prema dvojici Crikveničana, ali tu se nije zaustvio

Osumnjičeni je prijavljen za tri kaznena djela te je prenoćio kod pritvorskog nadzornika

ilustracija

 Damir Skomrlj/Cropix
Osumnjičeni je prijavljen za tri kaznena djela te je prenoćio kod pritvorskog nadzornika

Senjskim Krivim Putem prije šest dana odjekivali su pucnji, pa je, nastavno na to, intervenirala policija i, po dovršenom kriminalističkom istraživanju, kazneno prijavila 49-godišnjeg mještanina.

Njega senjski policajci terete za dovođenje u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom, ali i za nedozvoljeno posjedovanje, izradu i nabavljanje oružja, kao i za prijetnje smrću.

Prema navodima kaznene prijave, osumnjičeni se pretprošle subote, 11. travnja, prvo u Krivom Putu verbalno sukobio s 48-godišnjakom, inače iz Crikvenice, zbog prijašnjih nerazjašnjenih okolnosti. Potom je svađa dobila opasniji nastavak jer je 49-godišnjak posegnuo za pištoljem koji je imao uza se te iz njega ispalio više hitaca prema 48-godišnjaku koji je u tom trenutku bio u društvu 26-godišnjaka, također iz Crikvenice.

Netrpeljivost tu nije stala, već je osumnjičeni i u ponedjeljak nastavio unositi nemir tako što je putem aplikacije zaprijetio i smrću 48-godišnjaku.

– Prijetnje su kod oštećenog izazvale strah i bojazan za vlastiti život – kažu iz policije, koja je potom glavnog aktera sijanja straha uhitila, prijavila i predala pritvorskom nadzorniku.

Njegova daljnja sudbina u rukama je nadležnog tužiteljstva, koje će odlučiti hoće li za njega zatražiti određivanje jednomjesečnog istražnog zatvora ili će ga pustiti da se u daljnjem tijeku postupka, uz određene mjere opreza, brani sa slobode.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
29. svibanj 2026 17:18