JUTARNJI NA MJESTU TRAGEDIJE

Vozači drugih vozila otkrivaju kako je došlo do nesreće u kojoj je poginuo Pokrivač: ‘Bili smo treći po redu, sve sam vidio...‘

Ukazuju nam i na nevjerojatan detalj - svi oni, pa i poginuli vozač, su iz istog mjesta u BiH, to su shvatili nakon tragedije

Prizor s mjesta nesreće

 Robert Fajt/Cropix

Uzrok tragedije u kojoj je u petak oko 20.15 sati život izgubio naš bivši nogometni reprezentativac Nikola Pokrivač po svemu sudeći je kobno pretjecanje vozača iz drugog vozila, državljanina BiH, koji je također preminuo nakon direktnog sudara s BMW-om zagrebačkih oznaka u kojem je Pokrivač bio s trojicom suigrača iz NK Vojnić 95.

Dvojica od njih, Tin Džaferović i Josip Mohač zadobili su teške i po život opasne ozljede, dok vratar Franjo Berišić nije teže stradao.

image

Prizor s mjesta nesreće

Robert Fajt/Cropix

S poginulim muškarcem u vozilu je bilo dijete, radi se o maloljetnoj djevojčici koja je prošla bez ozljeda. Također, iz preostala dva vozila koja su sudjelovala u nesreći, mladoj obitelji s djetetom te ocu s dvojicom odraslih sinova, nitko nije zadobio ozljede.

Reporter Jutarnjeg lista s njima je razgovarao na mjestu događaja, neposredno nakon što su svoja svjedočanstva ispričali policijskim službenicima.

Isprekidanu liniju pretvorili u punu zbog divlje vožnje

Tijekom tog razgovora saznali smo gotovo nevjerojatnu stvar - vozači i putnici sva tri vozila koja su vozila prema istoku su iz Cazina, mjesta na sjeverozapadnom dijelu. Iako su vozili u koloni, jedni iza drugoga, u Golfu i Audiju ljubljanskih oznaka, te Audiju austrijskih oznaka, oni to tada nisu znali, već su to shvatili nakon nesreće, kada su izašli iz svojih automobila i uspostavili komunikaciju.

Iza te kolone od tri vozila, kretalo se i četvrto, Seat austrijskih oznaka kojim je upravlja supruga poginulog muškarca iz Audija austrijskih oznaka, te je s njom bilo preostalo dvoje njihove djece. Ona nije sudjelovala u nesreći, vozilo je zaustavila na vrijeme, međutim, ona i djeca svjedočile su strašnom prizoru stradavanja njihova supruga i oca, koji je čitavu tragediju i prouzročio, ako je suditi po izjavama očevidaca.

image

Prizor s mjesta nesreće

Robert Fajt/Cropix

Svi BiH državljani vraćali su se kućama iz Slovenije, odnosno Austrije, s autoceste A-1 sišli su u Karlovcu, prošli su karlovačkom brzom cestom te se uključili na tzv. Vukelićev most, također dvotračnu prometnicu kojom započinje Turanjska zaobilaznica. Dvije trake s krajem mosta prelaze u jednu te s punom linijom koja je dijeli od suprotne tako nastavlja šest kilometara, da bi se "vratila" na D-1, te dalje vodila prema Slunju. Nakon mosta je lagana uzbrdica, a potom dolazi ravnica. Taj dio prometnice nekada je bio označen isprekidanom linijom, ali je povučena puna linija. Iz policije nam je neslužbeno potvrđeno da su se na promjenu horizontalne signalizacije odlučili zbog "divljanja" pojedinih vozača. Vrlo jasno se i danas može razaznati da je preko nekadašnje isprekidane linije sada povučena puna. Tragedija se dogodila upravo na tom dijelu, 500 metara dalje od mosta.

- Mi smo bili treće vozilo u trenutku udesa, u Audiju ljubljanskih oznaka. Mene je taj čovjek pretekao i onda se izbacio da pretekne i čovjeka koji je vozio ispred mene bijelog Golfa. Tek što se izbacio naišao je BMW i direktno su se sudarili. Onda je udario još u Golfov zadnji kraj, a mene u prednji kraj. Užas. Imali smo malo dijete s nama u autu, srećom smo ostali čitavi. Bit ćemo dobro, lim će se popraviti - ispričao nam je Nurfet, vozač Audija ljubljanskih oznaka, koji je vozio suprugu i dijete.

image

Prizor s mjesta nesreće

Robert Fajt/Cropix

"Pogledao sam u BMW, vidio sam da su svi..."

U Bijelom Golfu su bila tri muškarca, otac i dva sina, jedan od njih, Šaban Begić govori nam nevjerojatnu stvar - svi sudionici nesreće, osim dakako nogometaša iz Vojnića, porijeklom su iz iste mjesne zajednice iz Cazina, to su naravno shvatili, tek nakon što su izašli iz vozila.

- Ma ne samo susjedi, čak smo i familija, mi i ovaj iz Audija što je pretjecao - govori nam Šabanov otac, koji je s njim bio u Golfu.

- S tim je čovjekom u Audiju bila kćer, a Seatom ih je pratila njegova supruga s još dvoje djece. Ona je na vrijeme stala, ali su sve vidjeli - govore nam Nurfet i Šaban.

image

Prizor s mjesta nesreće

Robert Fajt/Cropix

Nurfet je vjerojatno najbolji svjedok događaja, jer je gledao kako vozač ispred njege nagle kreće u pretjecanje i udara u BMW koji mu dolazi iz suprotnog pravca.

- Bio je to trenutak. Nakon udara i škripe je sve stalo. Pogledao sam svoju suprugu i dijete, pitao jesu li dobro, izašao sam iz vozila i krenuo prema ovom što je pretjecao, pokušavam otvoriti vrata vozača, ali nisam mogao, pa trčim na drugu stranu prema suvozačkim vratima, tu vidim dijete. Pitam ju: Jesi dobro? Ona kaže: Jesam. Vozač Audija nije bio pri svijesti. Otrčao sam do BMW-a, suvozač je izašao. Krenuo sam prema vratima vozača, ali ih nisam uspio otvoriti. Pogledao sam unutra, vidio sam da su svi... - govori nam mladić kimajući tužno glavom.

image

Prizor s mjesta nesreće

Robert Fajt/Cropix

Ubrzo na mjesto događaja dolaze ekipe hitne medicinske službe, vatrogasci, policija.

Čitavo vrijeme očevida supruga preminulog vozača s djecom je provela na mjestu događaja, jecajući i plačući, dva, tri sata nakon nesreće došli su im bliski rođaci pružiti utjehu, ni oni nisu uspjeli zadržati suze. Od siline udarca Audi koji se frontalno sudario s BMW-om je bio smrskan do neprepoznatljivosti, dok je BMW odbačen na bankinu, na kojoj je od ostao stražnji kraj vozila.

image

Prizor s mjesta nesreće

Robert Fajt/Cropix

Danas su trebali igrati

Slijed događanja koji nam prepričavaju svjedoci je logičan i lako usporediv sa situacijom i tragovima koju gledamo, no je li baš bilo tako, ponavljamo, utvrdit će se policijskom istragom. Ako to potvrde istražitelji, onda će biti sasvim jasno da Nikola Pokrivač i njegovi suigrači nisu imali nikakve šanse izbjeći sudar, odnosno da se vozač Audija trzajem ulijevo naglo izbacio u njihovu traku i odmah ih udario.

image

Prizor s mjesta nesreće

Robert Fajt/Cropix

Nogometaši "Vojnića 95" natječu se u skupini A Četvrte lige Središte. Danas na svom igralištu trebali ugostiti Polet iz Svete Klare. Zbog ove strašne tragedije utakmica će biti odgođena.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?

Komentari (21)

Ovaj komentar minimizirao je moderator na stranici

Na takva kritična mjesta obavezno postavit patrolu.

Ovaj komentar minimizirao je moderator na stranici

Nemojte tako ljudi,divlja se svugdje.Evo,ja sam u Njemackoj prisustvovao 2 brutalna sudara na istoj dionici.Stalno se.dogadjaju takve stvari,ne samo kod nas.

Ovaj komentar minimizirao je moderator na stranici

Čistači njemačkih i austrijskih wc, rentaju si auta, da si u selu pokažu za blagdane, i čim pređu granicu, zaborave da su jefina radna snaga i ovak divljqju, a gore ni cestu ne prelaze dok im gazda ne kaže.

Ovaj komentar minimizirao je moderator na stranici

Jučer sam se vraćao s mora kući. Na brzoj cesti između Broćanca i Slunja, u suprotnom smjeru, oko 18 sati naišla su dva BMW-a, oba bez registarskih oznaka. Pretičući duplu kolonu vozila, preko duple pune crte, vozili su po mojoj prometnoj traci....

Jučer sam se vraćao s mora kući. Na brzoj cesti između Broćanca i Slunja, u suprotnom smjeru, oko 18 sati naišla su dva BMW-a, oba bez registarskih oznaka. Pretičući duplu kolonu vozila, preko duple pune crte, vozili su po mojoj prometnoj traci. Ni sam ne znam kako sam ih uspio izbjeći. Sa mnom u automobilu je bilo troje djece. Prestanite divljati po cestama! Obiteljima sućut.

Pročitaj više
Ovaj komentar minimizirao je moderator na stranici

E kako vozili tako završili, dobio dvije plate u Sloveniji, ili Austriji kupi BMW, ili audija za 1000€ I misli cijeli svijet je njegov, bahatost.

Prikaži više
Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
26. travanj 2025 16:36