POKUŠAJ UBOJSTVA

Županijski sud u Rijeci: 29-godišnji napadač ostaje u istražnom zatvoru

29-godišnjaka se sumnjiči da je, zajedno i dogovorno s još dvojicom muškaraca, napao 16-godišnjaka s namjerom da ga usmrti

napad u Rijeci, snimka s nadzorne kamere

29-godišnjaka se sumnjiči da je, zajedno i dogovorno s još dvojicom muškaraca, napao 16-godišnjaka s namjerom da ga usmrti

Osumnjičeniku (29) za premlaćivanje 16-godišnjaka u središtu Rijeke istražna sutkinja Županijskog suda u Rijeci odredila je u četvrtak istražni zatvor zbog sprečavanja bijega, ponavljanja kažnjivog djela i utjecaja na svjedoke.

Županijsko državno odvjetništvo u Rijeci je izmijenilo kvalifikaciju kažnjivog djela 29-godišnjaku s nanošenja teške tjelesne ozljede, kako je prvotno izvijestila policija, na ubojstvo u pokušaju. Uz to, tereti ga se i za nanošenje teške ozljede u pokušaju, što se odnosi na ozljede koje je zadobio 20-godišnjak koji je pokušavao pomoći 16-godišnjaku.

29-godišnjaka se sumnjiči da je, zajedno i dogovorno s još dvojicom muškaraca, napao 16-godišnjaka s namjerom da ga usmrti, te su mu sva trojica zadala više udaraca rukama i nogama po glavi i tijelu, pri tome ga teško ozlijedivši.

Otac pretučenog mladića: ‘Dok su ga tukli, vikali su ‘Mi smo mafija‘. Ovo je pokušaj ubojstva‘

Policija je tijekom četvrtak uhitila i drugog osumnjičenika za napad, 33-godišnjeg hrvatskog državljana, te je nad njim provedeno kriminalističko istraživanje. Uz to je izvijestila da se očekuje uhićenje i trećeg napadača.

Napad na maloljetnika i 20-godišnjaka dogodio se u srijedu oko 4.30 u Ulici Alda Colonella u središtu Rijeke. Prema neslužbenim informacijama, 16-godišnjak je zadobio frakture kosti lica te brojen druge ozljede.

Iz KBC-a Rijeka su u četvrtak izvijestili da je 16-godišnjaku stanje stabilno i da je na putu oporavka.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
01. lipanj 2026 04:28