Uoči tribine „Obnova od potresa – model samoobnove”, koja je u utorak održana u Gornjoj Stubici, ministar prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine Ivan Paladina rekao je kako će s obnovom biti zadovoljan kada se približe brojci od 100 objekata na mjesec.
Tribinu je organiziralo Ministarstvo prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine, a na njoj je predstavljen unaprijeđeni model samoobnove kroz koji građani mogu sami odabrati izvođača radova, dobiti naknadu za trošak koordinacije samoobnove te predujam za radove i troškove izrade projekta.
Ministar Paladina rekao je kako u ovom trenutku imaju nešto manje od 300 različitih zahtjeva za obnovu, od kojih su za nešto više od 60 posto njih donesene odluke, a svi ostali zahtjevi su obrađeni.
„S druge ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....