HAAG - Ante Gotovina osuđen je na XX, Ivan Čermak na XX, a Mladen Markač XX godina zatvora, odlučilo je tročlano sudsko vijeće Međunarodnog suda za ratne zločine počinjene na području bivše Jugoslavije predvođeno Alphonsom Oriem.
Trojica hrvatskih generala bila su optužena pred Haškim sudom za 'sudjelovanje u udruženom zločinačkom pothvatu čiji je cilj bio tijekom i nakon Oluje prisilno i trajno ukloniti srpsko stanovništvo s okupiranih područja u Hrvatskoj'.
Sudsko vijeće smatra da su tri optuženika nastupala u udruženom zločinačkom pokretu s ciljem micanja srpskog stanovništva iz kajine.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....