RIJEČ PROGNOSTIČARA

DHMZ objavio veliku prognozu za ljeto: Biranje termina za godišnji odmor mogla bi biti lutrija!

U kolovozu postoji vjerojatnost za manjak oborine, ali to opet ne isključuje lokalne pljuskove, poručuju meteorolozi DHMZ-a

Ilustrativna fotografija

 Matija Djanjesic/Cropix/Cropix
U kolovozu postoji vjerojatnost za manjak oborine, ali to opet ne isključuje lokalne pljuskove, poručuju meteorolozi DHMZ-a

Državni hidrometeorološki zavod objavio je detaljnu sezonsku prognozu za ljeto 2023.

Kako pišu, nakon kišovitog svibnja, sve su oči uprte u prognozu za sljedeće mjesece, i što se količine oborine tiče, ali i temperature.

- Prema dostupnom prognostičkom materijalu, klimatološko ljeto koje je danas započelo bit će toplije od prosjeka uz veliku, na Jadranu i vrlo veliku vjerojatnost ostvarenja prognoze. Pozitivno odstupanje srednje mjesečne temperature od uobičajene izgledno je u sva tri mjeseca. Pritom je vjerojatnost za veće pozitivno odstupanje povećana na Jadranu, osobito u lipnju i kolovozu. Kod takvog signala može se zaključiti da se očekuje toplije danju, ali i noću, odnosno minimalna temperatura također će odstupati od prosjeka, moguće i znatno.

Također se za c...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 18:17