Iz vodstva Sindikata državnih i lokalnih službenika i namještenika, (SDLSN-a) Jutarnjem listu su potvrdili da su sinoć dobili službenu verziju Vladine ponude, a jutros se ta ponuda šalje članstvu u pravosuđu na izjašnjavanje.
Vlada je službenicima i namještenicima ponudila hitni dodatak na plaću od 12 posto što po izračunu SDSLN-a iznosi dodatnih 70 do 150 eura neto (bez uračunatog prireza i olakšica).
Uz već dobiveni dodatak u lipnju od 100 eura za one s najnižim koeficijentima i 80 i 60 eura za one sa srednjim i većim koeficijentima, sa sadašnjom ponudom pravosudni službenici i namještenici bi, kako tvrde u SDLSN-u, dobili dodatak na plaću od ukupno 170 eura.
Podsjetimo, u štrajk su 5.lipnja krenuli sa zahtjevom da im se plaća poveća za 400 eura kako bi dostigli ra...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....