REAKCIJA NA INTERVJU

DORH demantira tvrdnje Josipe Rimac: ‘Da, sastanka je bilo, ali ne u vezi vjetroelektrana‘

U DORH-u ističu da je sastanak Rimac i Hrvoj Šipek bio na temu rješavanja povrata nekretnina i naknade za oduzetu imovinu na Braču

Josipa Rimac i Zlata Hrvoj Šipek/Ilustracija

 Cropix
U DORH-u ističu da je sastanak Rimac i Hrvoj Šipek bio na temu rješavanja povrata nekretnina i naknade za oduzetu imovinu na Braču

DORH je u srijedu navečer odbacio tvrdnje Josipe Rimac da je ona imala sastanak s glavnom državnom odvjetnicom Zlatom Hrvoj Šipek na kojem su razgovarale o vjetroelektranama.

DORH u odgovoru medijima ističe da je sastanak održan 15. listopada 2019., na temu rješavanja povrata nekretnina i naknade za oduzetu imovinu na Braču, a ne na temu crkvenog zemljišta u Kninu i Vjetroparka, kako je objavljeno u središnjoj informativnoj emisiji RTL-a.

Odvjetnica optužene Josipe Rimac je za potrebe obrane u navedenom kaznenom postupku podnosila zahtjeve za dostavom zapisnika/službene zabilješke o navodnom sastanku na inicijativu Josipe Rimac na temu „Vjetroelektrane Krš-Pađane“, no takvog dokumenta nema s obzirom da se sastanak na tu temu nije održao, kaže se.

Kao što i piše u navede...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
04. prosinac 2025 07:38