DHMZ UPOZORAVA

‘Evo kakvo vas vrijeme čeka za Dan državnosti! Nemamo garancija! A ako sada krenete iz Zagreba...‘

- Prema moru je situacija bolja i mogući su tek povremeni pljuskovi kroz Liku, Gorski kotar i Dalmatinsku zagoru

Arhivska fotografija 

 Damjan Tadic/Cropix
- Prema moru je situacija bolja i mogući su tek povremeni pljuskovi kroz Liku, Gorski kotar i Dalmatinsku zagoru

Nakon sunčanog vikenda, dočekao nas je vremenski promjenjiv ponedjeljak. Kiša je već počela padati na zapadnom dijelu glavnog grada, a polako će se proširiti cijelim Zagrebom. Dežurni meteorolog DHMZ-a tvrdi da kiša neće dugo trajati, ali iduća dva dana također će biti promjenjiva u gotovo cijeloj Hrvatskoj.

- Ako iz Zagreba krećete prema Slavoniji, velika je vjerojatnost da će vas cijelim putem pratiti kiša. Prema moru je situacija bolja i mogući su tek povremeni pljuskovi kroz Liku, Gorski kotar i Dalmatinsku zagoru, no duž obale nema oborina, rekao je meteorolog.

Današnje najviše temperature zraka kreću se od 20 do 27 stupnjeva Celzijevih. Prognoza za utorak 30. svibnja, na koji se obilježava Dan državnosti, ponovno je promjenjiva.

Izmjenjivat će se sunčana razdob...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 12:40