PRIPAZITE

HAK: Pojačan promet na gradskim cestama i obilaznicama

Vozačima iz HAK-a savjetuju da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama

Ilustrativna fotografija

 Siarhei Kazlou/alamy/profimedia/Siarhei Kazlou/alamy/profimedia
Vozačima iz HAK-a savjetuju da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama

Kolnici su mjestimice mokri ili samo vlažni i skliski. Mogući su odroni. Ponegdje ima i magle. Pojačan je promet na gradskim cestama i obilaznicama. Na cestama na kojima su u tijeku radovi mogući su zastoji i vožnja u koloni, izvijestili su iz Hrvatskog autokluba (HAK) u srijedu.

Vozačima iz HAK-a savjetuju da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama.

Prekinut je promet na državnoj cesti DC544 u mjestu Rajić zbog požara na vozilu, a obilazak je na cesti Tuk–Klokočevac–Bjelovar.

Zbog vozila u kvaru na državnoj cesti DC1 u mjestu Klis u smjeru Dugopolja, iza tunela Klis Grlo, vozi se uz ograničenje brzine od 40 kilometara na sat.

Povećana je gustoća prometa: na zagrebačkoj obilaznici (A3) između čvorova Zagreb zapad i Lučko u smjeru Lipovca te Zagreb istok i Kosnica u smjeru Bregane – vozi se usporeno u koloni u pokretu uz povremene zastoje. Na autocesti A4 Goričan–Zagreb između čvorova Sesvete i Zagreb istok u smjeru Zagreba kolona je oko dva kilometra.

U pomorskom prometu nema poteškoća.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
17. lipanj 2026 07:22