ZLOSTAVLJANJE ASISTENTICA

HRVATSKI EUROPARLAMENTARCI O NAVODNOM SEKS SKANDALU Dubravka Šuica: 'Nisam čula ni za jedan slučaj, ali ne bi me čudilo...'

 Nikša Stipaničev/Bruno Konjević / Cropix

Desetak asistentica u Europskom parlamentu u Strasbourgu optužilo je zastupnike tog zakonodavnog tijela Europske unije za seksualno zlostavljanje i tvrde kako je ova institucija leglo maltretiranja. Priču su žrtve iznijele novinaru londonskog Sunday Timesa, potaknute skandal sa slavnim holivudskim producentom Harveyjem Weinsteinom nakon čega je krenula kampanja po društvenim mrežama 'MeToo'.

Žrtve su iznijele svoja svjedočenja o neprikladnom diranju, lascivnim porukama pa čak i masturbiranju pred asistenticom. Optužbe su komentirali hrvatski europarlamentarci za Dnevnik.hr.

SDP-ov Tonino Picula kaže da nije čuo za takve slučajeve, no smatra da odgovorni trebaju odgovarati ako se utvrdi da su optužbe istinite.

‘Oštro osuđujem svaki slučaj zlostavljanja, bilo da se dogodio u Eu...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 21:59