PO NALOGU BEROŠA

Inspekcija češlja Vinogradsku: Ispituju je li bilo kršenja zakona i obavljaju proračunski nadzor

U Klinički zavod za radiologiju vratilo se nekoliko liječnika i radi se punim kapacitetom, ističu se iz Vinogradske u priopćenju
Dijana Zadravec, Zorav Vatavuk
 Ronald Gorsic/Cropix
U Klinički zavod za radiologiju vratilo se nekoliko liječnika i radi se punim kapacitetom, ističu se iz Vinogradske u priopćenju

Zdravstvena inspekcija Ministarstva zdravstva te kontrola Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje od utorka u Kliničkom bolničkom centru Sestre milosrdnice obavljaju nadzor poslovanja. Po nalogu ministra zdravstva Vilija Beroša trebaju detaljno ispitati ukupno dosadašnje poslovanje te najstarije zagrebačke bolnice i po veličini drugog kliničkog bolničkog centra u Hrvatskoj.

Također, trebaju utvrditi je li bilo kakvih propusta u zdravstvenom radu ili kršenja zakona, kako je to sugerirano u javnim istupima bivše predstojnice Kliničkog zavoda za dijagnostičku i interventnu radiologiju prof. Dijane Zadravec. Uz to od Ministarstva financija ministar zdravstva zatražio je i obavljanje proračunskog nadzora, odnosno kontrolu trošenja sredstava hrvatskih poreznih obveznika.

- S...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 05:05