Povodom članka pod naslovom "Profiterska manufaktura naših velikih patriota: 960 škola naručit će monografiju o Vukovaru po cijeni od 92 eura. Račun ćemo platiti mi", objavljenog 13. prosinca 2025. na portalu Jutarnji.hr, Ante Nazor objavljuje sljedeći ispravak:
Ravnatelj Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata prof. dr. sc. Ante Nazor:
- nema nikakve veze s preporukom Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih školama o mogućoj kupnji knjiga „Herojski Vukovar (I-II)“ čiji je jedan od (dva) urednika, a ne nakladnik, bio 2021. i 2022. godine,
- nema nikakve veze s organizacijom prodaje tih knjiga,
- nema nikakvu financijsku korist od prodaje tih knjiga,
Kako je to u svojem članku od 13. prosinca 2025., pod nazivom „Kad ulični nasilnik prolazniku prodaje ciglu“, sugestivno i netočno napisao Jurica Pavičić.
Jednako tako, nikakve financijske koristi od prodaje spomenute knjige nema ni Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata, budući da nije njen nakladnik i ne prodaje spomenutu knjigu.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....