Države članice EU-a moraju djelovati koordinirano kako bi se učinkovito mogle suprotstaviti širenju koronavirusa, istaknuto je u četvrtak uoči izvanrednog sastanka ministara zdravstva 27 zemalja članica, koje je sazvalo hrvatsko predsjedništvo.
"Nakon prošlotjedne video konferencije, odlučili smo danas sazvati izvanredni sastanak. Suradnja i koordinirano djelovanje su jako važni u sprječavanju epidemije", rekao je hrvatski ministar zdravstva Vili Beroš.
Ministar Beroš je također istaknuo da je važno osigurati dovoljnu količinu lijekova i njihovu dostupnost.
"Sve mjere koje su dosad poduzete su odgovarajuće, a u konzultacijama s međunarodnim organizacijama moramo pratiti situaciju na dnevnoj bazi i biti spremni reagirati", rekao je Beroš.
Povjerenica Europske komisije za ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....