OTKRIVAMO

KOJA JE STVARNA VEZA IZMEĐU ŽALAC I JOLLYJA? Tvrtka čovjeka koji je roditeljima ministrice navodno iznajmio Mercedes nedavno pobijedila na natječaju

 
Gabrijela Žalac, Josip Stojanović Jolly
 Goran Mehkek/Marko Mrkonjić/Nikša Stipaničev / Cropix
 

Tvrtka Jolly Auto line u vlasništvu poduzetnika Josipa Stojanovića Jollyja u siječnju ove godine dobila je unosan posao na natječaju koji je financiran iz fondova Europske unije.

Riječ je, podsjetimo, o istom podzetniku u čijem vlasništvu je i tvrtka za najam luksuznih vozila Star Renta car kojoj pripada luksuzni Mercedes E klase parkiran u dvorištu ministrice regionalnog razvoja i fondova EU Gabrijele Žalac. Porijeklo i svrhu automobila ministrica se ovih dana trudi objasniti.

Riječ je o natječaju za modernizaciju splitskog javnog gradskog i prigradskog prometa vrijednog 75 milijuna kuna bez PDV-a koji se u cijelosti finacira nepovratnim sredstvima EU-a. Na natječaju se nabavljaju 34 autobusa od čega 20 gradskih zglobnih i 14 gradskih solo autobusa.

Prema informacijama koje s...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 00:29