MIROVNI SKUP

MEĐUNARODNA ODBIJENICA Hrvatska napustila naftna polja, a nije pozvana na konferenciju o Siriji

Iako je Vlada napustila Inina naftna polja u Siriji, a Vesna Pusić je u skupini Prijatelji Sirije, nećemo imati izaslanika
Iako je Vlada napustila Inina naftna polja u Siriji, a Vesna Pusić je u skupini Prijatelji Sirije, nećemo imati izaslanika

Republika Hrvatska definitivno neće sudjelovati na mirovnoj konferenciji Ženeva II koja će se održati 22. siječnja u švicarskom gradu Montreux, blizu Ženeve.

Iako je Vlada Zorana Milanovića 2011. odlučila napustiti Inina naftna polja u Siriji, Vesna Pusić se angažirala unutar skupine nazvane Prijatelji Sirije, a razmišljalo se i o pretovaru sirijskih kemijskih otrova u Rijeci ili Pločama, Hrvatska nije pozvana na ovu izuzetno važnu međunarodnu konferenciju.

Ministarstvo ne brine

Sudeći prema neslužbenim reakcijama u Ministarstvu vanjskih poslova, izostanak poziva nije prouzročio preveliko iznenađenje:

“Na konferencijama takvog ranga sudjeluju vodeće svjetske države plus zemlje koje su direktno uključene u sukob. Ako ćemo raditi usporedbe, logično je zašto je Hrvatska sudj...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. lipanj 2026 20:45