Republika Hrvatska definitivno neće sudjelovati na mirovnoj konferenciji Ženeva II koja će se održati 22. siječnja u švicarskom gradu Montreux, blizu Ženeve.
Iako je Vlada Zorana Milanovića 2011. odlučila napustiti Inina naftna polja u Siriji, Vesna Pusić se angažirala unutar skupine nazvane Prijatelji Sirije, a razmišljalo se i o pretovaru sirijskih kemijskih otrova u Rijeci ili Pločama, Hrvatska nije pozvana na ovu izuzetno važnu međunarodnu konferenciju.
Ministarstvo ne brine
Sudeći prema neslužbenim reakcijama u Ministarstvu vanjskih poslova, izostanak poziva nije prouzročio preveliko iznenađenje:
“Na konferencijama takvog ranga sudjeluju vodeće svjetske države plus zemlje koje su direktno uključene u sukob. Ako ćemo raditi usporedbe, logično je zašto je Hrvatska sudj...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....