MITO I KORUPCIJA

Mravak ispitan, a Ćubeliću, Bušiću i Matiću određen jednomjesečni pritvor

Nakon što su u prostorijama USKOK-a ispitani bivši predsjednik Uprave HEP-a Ivan Mravak, direktor HEP Proizvodnje Petar Ćubelić te predsjednik Nadzornog odbora i šef Uprave zagrebačke tvrtke Monting PIM Ljubo Bušić i Ante Matić zbog sumnje da su počinili više zloupotreba položaja te davanja i primanja mita, nadležnoj sutkinji u istrazi Županijskoga suda predloženo je da im odredi jednomjesečni istražni zatvor.

To se naravno ne odnosi na Ivana Mravka koji je ranije pritvoren u aferi oko ugovaranja jeftine struje za šibenski TLM, odnosno Aluminij Mostar.

Sutkinja Jadranka Mandušićna na održanom ročištu saslušala je argumente zastupnika optužbe i obrane, te donijela odluku o istražnom zatvoru u trajanju od mjesec dana.

Podsjetimo, Mravka se tereti da je zajedno s Ćub...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 16:49