ZAGREB - Pred zastupnicima se danas našao i Prijedlog zakona o reprezentativnosti sindikata za kolektivno pregovaranje koji je već doživio oštre kritike sindikata i javnosti.
A koliko prijedlog, kojim vladajuća Kukuriku koalicija ukida beskonačno trajanje Kolektivnih ugovora i određuje koji sindikati mogu sudjelovati u kolektivnom pregovaranju osjetljiva za vladajuće potvrđuje i to što je rasprava u Saboru otvorena poslijepodne kada je prekinut televizijski prijenos.
Ministar rada i mirovina Mirando Mrsić objasnio je kako je Vlada predložila zakon o reprezentativnosti jer naši sindikati nisu dovoljno pripremljeni za socijalni dijalog u skladu s europskim kriterijima.
Za najsporniju odredbe onu koja će ukinuti produženu primjenu prava iz Kolektivnih ugovora i nakon njegovog i...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....