SANJA SARNAVKA

‘Ne mogu se načuditi ženama koje obožavaju Milanovića. Boras? Njegov mandat ostavit će pogubne posljedice‘

U oporbi su pojavile snažne i samosvjesne žene koje nam bude nadu. Ja se rastopim kad slušam Sandru Benčić, kaže Sarnavka
Sanja Sarnavka


 
 Srdjan Vrancic/Cropix
U oporbi su pojavile snažne i samosvjesne žene koje nam bude nadu. Ja se rastopim kad slušam Sandru Benčić, kaže Sarnavka

Čak šesnaest udruga podržalo je peticiju, koju je pokrenuo portal Reci.hr, za uvođenje seksualnog obrazovanja u škole. Neposredni povod je kampanja Nisam tražila u kojoj su mnoge žene progovorile o seksualnom uznemiravanju i nasilju u brojnim institucijama, na fakultetima, školama, piše Slobodna Dalmacija.

Popričali smo o tome sa Sanjom Sarnavkom iz Zaklade Solidarna, koja je među udrugama koje podržavaju peticiju. Ona je bila i dugogodišnja aktivistivica udruge B.a.b.e., organizacije za zaštitu ženskih ljudskih prava te promicanje rodne ravnopravnosti, a koja je nakon posprdnih izjava predsjednika Zorana Milanovića o pokretu Nisam tražila ponovno ovih dana došla u žižu javnosti.

No, nećemo o predsjedniku, jer Sarnavka se već kratko osvrnula na njegov komentar pokreta ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 19:19