AGONIJA NA PRUZI

Novi HŽ-ov vlak iz Osijeka dosad nijednom u Split nije stigao na vrijeme. Sindikat: ‘Radnik nije htio prikvačiti lokomotivu...‘

Do kašnjenja vlakova dolazi kada strojovođa zaspe na posao, zbog dotrajalih pruga, ali i zato što ponekad strani teretni vlakovi dobiju prednost nad putničkim
 Duje Klaric/Cropix
Do kašnjenja vlakova dolazi kada strojovođa zaspe na posao, zbog dotrajalih pruga, ali i zato što ponekad strani teretni vlakovi dobiju prednost nad putničkim

Nedavno je nakon dugog niza godina ponovno uspostavljena izravna željeznička linija Osijek-Split, no već prvoga dana HŽ-ov vlak je na svoje odredište zakasnio 83 minute, čime je produljeno ionako gotovo epsko putovanje koje bi prema voznom redu trebalo trajati oko 13 sati. RTL je objavio izvješće o razlozima tako velikog kašnjenja navodeći da je vlak u Split od uvođenja linije zakasnio zapravo svaki put, dok je tek u povratku za Osijek u tri navrata uspio stići na vrijeme.

U Sindikatu strojovođa kažu da je vlak prvoga dana uspostavljanja linije zapeo u Zagrebu, i to sat vremena, a ostalo se, tvrde, nakupilo putem.

- Radnik kojeg HŽ Putnički prijevoz plaća preko HŽ infrastrukture da radi zakvačivanje i otkvačivanje je odlučio da on to neće napraviti iz nekog razloga, tvrdio j...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
26. lipanj 2026 10:13