STROŽA PRAVILA

NOVI REŽIM NA PLITVICAMA ZBOG ZAŠTITE PRIRODE U nacionalni park od sada samo uz elektronički kupljenu ulaznicu najmanje dva dana unaprijed

 
Nacionalni park Plitvička jezera
 Zeljko Puhovski / CROPIX
 

Nedavno uvođenje kupnje elektroničkih vaučera najmanje 48 sati unaprijed za razgledavanje Nacionalnog parka Plitvička jezera stvorilo je gužve na blagajnama, a gosti bez unaprijed kupljenih ulaznica u pravilu ne mogu ući u Park, u čijoj Upravi kažu kako je to u cilju ograničenja broja posjeta, te da će do ljeta ojačati Internet i posjetitelje puštati uz skeniranje mobitela, odnosno barkodova.

Ravnatelj Nacionalnog parka Tomislav Kovačević podsjeća da su prevelika posjećenost, preizgrađenost i odvodnja velika ekološka prijetnja Parku, zbog čega je UNESCO zaprijetio da se stanje mora poboljšati kako bi Plitvička jezera ostala na listi svjetske prirodne baštine, na kojoj su punih 40 godina.

Budući da je zaštita prirode osnovna djelatnost Javne ustanove NP Plitvička jeze...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 13:37