BOGDAN KLJAIĆ ZA JUTARNJI

OBRAT U SLUČAJU TUŽBE SRBA IZ CHICAGA PROTIV RH 'Laž je da sam tužio Hrvatsku zbog NDH, ukrali su mi identitet, život mi se pretvorio u noćnu moru'

Čovjek kojeg su desničarski portali “razapeli” nakon objave vijesti o tužbi kaže da mu se život pretvorio u noćnu moru
Čovjek kojeg su desničarski portali “razapeli” nakon objave vijesti o tužbi kaže da mu se život pretvorio u noćnu moru
Čovjek kojeg su desničarski portali “razapeli” nakon objave vijesti o tužbi kaže da mu se život pretvorio u noćnu moru

Sve što je objavljeno u povodu tužbe grupe Srba iz Chicaga rezultat je lažne tužbe. Naime, odvjetnici koji su podigli tužbu u naše ime, ukrali su naš identitet. Nikada nismo nikome dali punomoć, niti razmišljali o takvoj tužbi, rekao je za Jutarnji list 70-godišnji Bogdan Kljaić, Srbin iz Chicaga, koji se navodi kao jedna od osoba koje su 31. svibnja 2016. podigle skupnu tužbu protiv Hrvatske pred tamošnjim Okružnim sudom.

Naknada štete

Hrvatsko Ministarstvo vanjskih i europskih poslova u ponedjeljak je potvrdilo da je obaviješteno o tužbi koja je podnesena protiv Hrvatske u ime žrtava ustaških logora. Notu koja se tiče tužbe u predmetu Lalich et al. v. Republic of Croatia, a koju im je uputilo Veleposlanstvo Sjedinjenih Američkih Država u Zagrebu, primili su 27. veljače. ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. lipanj 2026 19:15