ZAGREB - Prvom čovjeku mađarskog MOL-a Zsoltu Tamasu Hernadiju danas je određen istražni zatvor. To je rješenje donio sudac istrage zagrebačkog županijskog suda Krešimir Devčić na prijedlog USKOK-a u predmetu INA-MOL.
USKOK je sa zahtjevom za određivanje istražnog zatvora išao prema sudu kako bi za Hernadijem mogli raspisati Europski uhidbeni nalog, a možda i međunarodnu tjeralicu.
Na taj korak hrvatsko tužiteljstvo odlučilo se zbog Hernadijeve nedostupnosti i upornog odbijanja suradnje mađarskih pravosudnih tijela u ovom predmetu koju su pravdali ugrozom nacionalne sigurnosti.
NE ŽELE ISTRAŽIVATI ČELNOG ČOVJEKA MOLA-a Mađari odbili zahtjev RH za Hernadija
Podsjetimo, USKOK je istragu u aferi INA-MOL pokrenuo još u lipnju 2011. godine protiv bivšeg hrvatskog premije...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....