‘ZNA SE TKO JE KRIV‘

Opet uništena obilježja u znak sjećanja na poginule hrvatske branitelje: To je teroristički čin

‘Neshvatljivo mi je da se netko može dirati u križ. Za vrijeme rata smo prošli sva ratišta i uvijek se znalo da se ne dira u crkve‘
Uništen spomenik
 Privatni Album
‘Neshvatljivo mi je da se netko može dirati u križ. Za vrijeme rata smo prošli sva ratišta i uvijek se znalo da se ne dira u crkve‘

Prije godinu i pol dana nepoznati vandali su u Slivnici na jugoistoku Općine Ravno u dubrovačkom zaleđu na teritoriju BiH, u potpunosti uništili četiri bijela mramorna križa od kojih je svaki bio visok metar i pol, kao i spomen-ploču koju su pripadnici 156. brigade HV-a 2014. postavili u sjećanje na poginule makarske vitezove, pripadnike Postrojbe posebne namjene Kobac - Borisa Bandića, Markicu Rosu,Tomislava Skočibušića i Stipu Ursića koji su na ovom mjestu, braneći domovinu, svoje mlade živote izgubili u akciji 5. srpnja 1992. godine, piše Slobodna Dalmacija.

Vandalski čin kojim je dirnuto u svetinju, heroje Domovinskog rata, u prosincu 2018. godine najoštrije je osudila Koordinacija udruga proizašlih iz Domovinskog rata Makarskog primorja - Udruga 156. brigade HV-a, HV...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
24. lipanj 2026 19:07