GRADILIŠTE NA PLESU

Plenković i ministri obišli kompleks za prihvat Rafalea: ‘Prvi avioni stižu u travnju i svibnju, ostali ranije nego što je najavljeno‘

Dio sustava već je stigao na Pleso i bit će spreman za korištenje u vrijeme dolaska Rafalea

Obilazak hangara i vojarne na Plesu

 Damir Krajač/CROPIX
Dio sustava već je stigao na Pleso i bit će spreman za korištenje u vrijeme dolaska Rafalea

"Prva četiri borbena aviona Rafale u Hrvatsku dolaze u travnju i svibnju sljedeće godine", kazao je danas ministar obrane Ivan Anušić nakon obilaska gradilišta infrastrukture u vojnoj bazi Pleso gdje će avioni biti smješteni.

On je potvrdio da je to sada definitivni datum te da će avioni odmah po dolasku biti spremni za djelovanje. Prema njegovim riječima, preostali avioni dolazit će sukcesivno svakog mjeseca do 2025. godine. To znači da će Hrvatsko ratno zrakoplovstvo svih 12 aviona dobiti tijekom sljedeće godine, što je ubrzana dinamika isporuke borbenih aviona s obzirom na prijašnje najave da će posljednji avioni stići u prvom kvartalu 2025. godine.

Do dolaska aviona...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 04:12