PREMIJER U RIJECI

PLENKOVIĆ RAZGOVARAO S RADNICIMA I UPRAVOM BRODOGRADILIŠTA 'Shvaćamo značaj Uljanika i 3. maja, tražimo održivo rješenje'

 
 Matija Djanjesic / CROPIX
 

Premijer Andrej Plenković u četvrtak je u Rijeci izjavio da je cilj Vlade pronaći održivo rješenje za brodogradilišta 3. Maj i Uljanik kako bi u budućnosti obje kompanije mogle funkcionirati na tržišnoj osnovi.

Nakon razgovora s novom upravom Uljanika te predstavnicima radnika i sindikata 3. maja, Plenković je izjavio novinarima da su na sastanku razmotrili što nova Uprava poduzima kako bi pronašla način da se nastavi s izradom održivoga programa restrukturiranja cijele grupe.

Rijeka, 151118.Brodogradiliste 3. Maj. Predsjednik Vlade Andrej Plenkovic nakon sto se sastao sa  s predstavnicima radnika, sindikata i Uprave 3. Maja te novoimenovanom Upravom Uljanik grupe obisao je brodogradiliste 3 maj.Foto: Matija Djanjesic / CROPIX
Matija Djanjesic / CROPIX

"Razumjeli smo određene nedoumice o tome kakva je svrhovitost ostanka zajedno u smislu Uljanika i 3. maja te da se tu donekle različiti pogledi", rekao je Plenković.

Vlada je, kazao je, učinila sve da kroz jamstva koji je dala poč...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
13. prosinac 2025 16:44