Oglas postavljen u zagrebačkoj Gajevoj ulici, na Marulićevom trgu te u blizini hotela Esplanade kojim voditeljica istraživanja poziva osobe koje se bave prostitucijom da joj se jave i zauzvrat dobiju poklon-bon od 200 kuna jednog trgovačkog lanca, privuklo je veliku medijsku pozornost.
O istraživanju smo pričali s voditeljicom projekta dr. sc. Ivanom Radačić, višom znanstvenom suradnicom na Institutu Ivo Pilar.
Ivana Radačić sa suradnicima dijeli letke i na ulici, a isto planira raditi i nakon blagdana. Pod osobama koje se bave prostitucijom ne misli samo na žene nego i muškarce i transrodne osobe koji se tim poslom također bave. Zasad joj se na oglas javilo njih nekoliko, a cilj joj je da ima deset do dvadeset ispovijesti.
Potpuna anonimnost
Radačić u istraživanju ne koris...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....