Ministarstvo obrane RH izvijestilo je na svojim službenim stranicama kako će dva višenamjenska borbena zrakoplova Rafale letjeti iznad centra grada Zagreba danas poslijepodne u vremenu između 16:45 i 17:45 sati i to na visini od 600 metara.
Piloti 191. eskadrile lovačkih aviona HRZ-a izvest će presretanje francuskih aviona u zraku te ispratiti Rafale do Zračne luke 'Franjo Tuđman' u Velikoj Gorici, odakle će francuski zrakoplovi nastaviti let prema nosaču zrakoplova 'Charles de Gaulle' na Jadranu.
Iz Ministarstva poručuju kako se zajedničko letenje i uvježbavanje pilota 191. eskadrile lovačkih aviona Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i pilota aviona Rafale s nosača zrakoplova 'Charles de Gaulle' održava u sklopu bilateralne aktivnosti s francuskom ratnom mornaricom.
Napominju ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....