U večerašnjoj emisiji Pressing na N1 televiziji svoje stavove su sučelili Sandra Benčić, saborska zastupnica iz platforme Možemo! i Željko Reiner, potpredsjednik Sabora iz redova HDZ-a. Pričali su, između ostalog, o tome kako gledaju na rad Sabora, čiju ustavnost propituje dio oporbe te kako gledaju na različita mišljenja ustavnih stručnjaka.
Reiner kaže da ga odluka Ustavnog suda nije iznenadila:
- Mi smo znali da je to utemeljeno na Zakonu i Ustavu. Nisam iznenađen - smatra Reiner.
- Za drugačije odluke suda trebalo bi nešto više hrabrih sudaca nego što ih trenutno ima iz razloga što bi posljedice za Vladu bile značajne, da su odluke bile drugačije. Čini mi se da se Ustavni sud ovdje nije rukovodio samo Ustavom i pravom nego i mogućim političkim posljedicama odluka. Nije...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....