Na prijetnju ministra uprave i potpredsjednika Vlade, mostovca Ivana Kovačuića, da će dati ostavku u Vladi ako mu se HDZ-ovac Josip Đakić ne ispriča zbog izjave kojom je komentirao njegovo zapošljavanje dviju SDP-ovki u svom ministarstvu, u nedjelju je reagirao i SDP.
- Za nas je ovo dovoljan pokazatelj kako vladajuća garnitura nema stvarne želje za sveobuhvatnim reformama koje su Hrvatskoj neophodne, ističe SDP u priopćenju. U stranci iza cijele priče vide izostanak reforme javne uprave, što je Most obećavao u izbornoj kampanji.
- Kovačić je kao ministar je vjerojatno imao dobre ideje, ali sada je potpuno svjestan da s HDZ-om ne može provesti nikakve reforme, rekao je, prema priopćenju, predsjednik SDP-a Davor Bernardić.
- Jedna od najvažnijih reformi u Hrvatskoj je ref...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....