Ivo Ivić, šef Klinike za infektologiju KBC-a Split, jutros je gostovao u emisiji Hrvatskog radija U mreži Prvog.
Komentirajući situaciju u Splitsko-dalmatinskoj županiji, Ivić je rekao da u proteklom tjednu bilježe porast hospitalizacija.
- Pojačali smo intenzitet otpusta, držimo neku ravnotežu, ali postaje to sve teže. Imali smo 15-ak prijema u prosjeku dnevno, sada je to prešlo brojku od 20, rekao je Ivić.
- U ovom razdoblju vjerojatno nas očekuje ista priča, ako ne i lošija. Mi ćemo sada početi ubirati gorke plodove praznika i blagovanja, druženja koja su evidentna. Gdje god se okrenete, vidite da nikakvo protuepidemijsko ponašanje ne postoji. Naša staračka populacija je izuzetno loše procijepljena i neće biti dobro, poručio je Ivić.
Upitan kako očekuje da će ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....