REGULIRANJE PRAVA

SINDIKAT UČITELJA POTPISAO KOLEKTIVNI UGOVOR Jovanović poručio Ribiću: 'Okani se politike'

 Ronald Goršić / CROPIX

ZAGREB - Čelnici Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta i Sindikata hrvatskih učitelja (SHU) potpisali su danas Kolektivni ugovor za zaposlenike u osnovnoškolskim ustanovama u kojem su, po riječima predsjednice SHU-a Sanje Šprem, ispoštovane sve specifičnosti osnovnoškolskog sustava i zadržana većina prava iz starog granskog kolektivnog ugovora (GKU).

Neka prava su umanjena, primjerice dodatak na plaću za rad u školama s otežanim uvjetima smanjen je s 20 na 10 posto, no u GKU-u, koji će vrijediti do prosinca 2016., zadržani su dodaci na plaću zbog smjenskog rada i posebnih uvjeta, kazala je Šprem.

Posebno je istaknula da su za najstarije nastavnike osigurali smanjenje tjedne norme za jedan, odnosno dva nastavna sata.

Ministar Željko Jovanović izrazio je zadovoljstvo...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 09:40