Voditeljica Službe za epidemiologiju splitskog NZJZ dr. Diana Nonković izazvala je priličnu buru svojom izjavom da 'ne moraju svi koji su preboljeli covid dobiti EU digitalnu potvrdu'.
Još je kazala: 'Testiranje nije zbog toga da bi netko da bi dobio covid potvrdu nego zbog epidemiološke situacije da sačuvamo naš zdravstveni sustav, smanjimo preopterećenje liječnika koji rade s onim najugroženijima među nama. Testiranje je predviđeno za one koji imaju ozbiljne simptome, a svi oni koji su malo šmrkavi, kvaziprehlađeni nek ostanu kod kuće, piju tople tekućine, snižavaju temperaturu. Neka se ponašaju zapravo kao da su pozitivni.'
No, s njom se ne slažu liječnici opće prakse, piše Slobodna Dalmacija.
- Ponavljam u sebi rečenicu koju je danas izgovorila dr. Diana Nonković:...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....