ZAMJENA ZA DP

Sprema se preslagivanje većine? Nagađa se kome bi se Plenković mogao javiti, Pupovac za Jutarnji: ‘Netko želi pojačati antisrpsku histeriju‘

U sjeni aktualnih događaja SDSS je u subotu u Vukovaru proveo unutarstranačke izbore

Andrej Plenković, Milorad Pupovac, Ivan Penava

 Cropix
U sjeni aktualnih događaja SDSS je u subotu u Vukovaru proveo unutarstranačke izbore

Čvrsta reakcija premijera Andreja Plenkovića na nasilno sprečavanje održavanja Dana srpske kulture u Splitu, te zaštita srpske nacionalne manjine čije se kulturne manifestacije odvijaju uz policijsko osiguranje, osvježila su nagađanja o preslagivanju u parlamentu i slaganju nove većine, u kojoj bi mjesto krajnje desnog Domovinskog pokreta (DP) zauzele stranke liberalnog centra.

Kako je DP cijelu kampanju vodio na negativnom narativu prema Srbima, a nakon izbora svoju podršku HDZ-u uvjetovao potpunom eliminacijom SDSS-a iz vladajuće koalicije, nije nelogično da se nakon eskalacije netrpeljivosti prema Srbima, kakva još nije viđena u Hrvatskoj, te premijerove reakcije, postavilo pitanje opstanka koalicije.

- Ovo je grubo kršenje prava manjina, nasrtanje na srpsku manjinu u Hrv...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. studeni 2025 09:48