OTKAZI NIŠTAVNI

Sud vraća Vojkovića i Mihanovića u Croatia osiguranje. Dobit će milijunske otpremnine?

Vojković se ipak neće vraćati u CO, a Mihanović još ne zna jer je u Upravi Kraša
Zagreb, 251109.Miramarska.Zgrada Croatia Osiguranja.Predsjednik uprave Croatia osiguranja Hrvoje Vojkovic.Foto: Goran Mehkek / CROPIX
 Goran Mehkek / CROPIX
Vojković se ipak neće vraćati u CO, a Mihanović još ne zna jer je u Upravi Kraša

Trgovački sud u Zagrebu donio je presudu prema kojoj se odluka Nadzornog odbora Croatia osiguranja o razrješenju Hrvoja Vojkovića i Damira Mihanovića, bivših čelnika tog osiguravajućeg društva, proglašava ništavnom.

“Utvrđuje se nevaljanim (ništavnim) odluka o opozivu tužitelja kao člana Uprave s danom 1. ožujka 2010. donijeta na 16. sjednici Nadzornog odbora održanoj 22. veljači 2010. godine”, navodi se u jučerašnjoj presudi sutkinje Tine Jakupak.

Tom presudom Trgovački sud omogućio je Vojkoviću i Mihanoviću da se vrate u Upravu Croatia osiguranja, na mjesta s kojih su razriješeni krajem veljače 2010. godine, a budući da tada nisu dobili nikakvu otpremninu, obojica bi ovom odlukom suda mogla itekako financijski profitirati.

‘Velika satisfakcija’

Oduku o ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 05:00