Diljem zemlje u utorak bi trebalo biti pretežno sunčano, prognozira Državni hidrometeorološki zavod (DHMZ).
- Ujutro na kopnu mjestimice magla. U unutrašnjosti Dalmacije i u Gorskoj Hrvatskoj, uz dnevni razvoj oblaka, mogući su pljuskovi, kojih lokalno može biti i na krajnjem jugu. Prema večeri porast naoblake sa sjeverozapada. Vjetar većinom slab. Na sjevernom i dijelu srednjeg Jadrana prijepodne umjerena bura, prema jugu jugo, a u drugom dijelu dana slab do umjeren sjeverozapadni i jugozapadni vjetar. Najviša temperatura zraka uglavnom između 25 i 30 °C - navode u prognozi.
U srijedu također najavljuju pretežno sunčano vrijeme, ali uz više oblaka u unutrašnjosti i potencijalne lokalne pljuskove, osobito u noći te ponovno poslijepodne.
- Vjetar većinom slab. Na Jadranu ujutro burin, zatim većinom umjeren sjeverozapadnjak, na sjevernom dijelu i jugozapadnjak. Najniža temperatura zraka između 12 i 16, a na Jadranu između 17 i 21 °C. Najviša dnevna uglavnom od 27 do 31 °C - dodaje DHMZ.
Meteorologinja Tea Blažević za N1 također prognozira da srijeda neće biti posve stabilna.
- U kopnenim krajevima poslijepodne lokalno može biti pljuskova. Nestabilno vrijeme nastavit će se i u drugom dijelu tjedna. Četvrtak će biti uglavnom sunčan, no poslijepodne u unutrašnjosti postoji mogućnost za lokalne pljuskove. U petak bi oborina uglavnom trebala izostati u većini krajeva, što vrijedi i za subotu i za nedjelju. Vikend će biti većinom stabilan, bit će vruće u mnogim krajevima, moguće i vrlo vruće. Temperatura bi lokalno mogla dosegnuti i 36 stupnjeva - navodi Blažević.
Za HRT je meteorolog Izidor Pelajić najavio da slijede sve stabilniji, sunčaniji i topliji dani.
- Od petka uglavnom i vrući! Na kopnu neće biti posve stabilno, pa osobito još u srijedu uz prolazno više oblaka može pasti poneki pljusak - početkom, poslijepodne i opet krajem dana. Na Jadranu dani sve vrući! Noći uskoro tople, na jugu i vrlo tople. U nestabilniji četvrtak nakratko je moguć poneki pljusak, osobito na sjevernom dijelu. Ujutro slaba do umjerena bura, danju maestral - prognozirao je Pelajić.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....