ODJEK SANKCIJA

Šušnjar: Janaf bi bez NIS-a ostao bez dobrog dijela prihoda, a povećali bi se i troškovi

NIS je zbog udjela ruskog kapitala u vlasništvu pod sankcijama, no na snazi je izuzeće za poslovanje s Janafom

Ante Šušnjar

 Boris Kovacev/Cropix
NIS je zbog udjela ruskog kapitala u vlasništvu pod sankcijama, no na snazi je izuzeće za poslovanje s Janafom

Ministar gospodarstva Ante Šušnjar rekao je nakon sjednice Vlade da bi Janaf bez poslovnog aranžmana s Naftnom industrijom Srbije (NIS) ostao bez dobrog dijela prihoda, a bio bi suočen i s povećanjem troškova.

Janafov gubitak posla s NIS-om značio bi gubitak dobrog dijela prihoda, ali i povećanje troškova s obzirom na skladištenje dijela nafte koja se ne bi mogla transportirati, rekao je i dodao da Vlada, Janaf i NIS poduzimaju sve da do toga ne dođe.

Ponovio je da je NIS zbog vlasničke strukture (udjela ruskog kapitala u vlasništvu) pod sankcijama, no da je na snazi izuzeće za poslovanje s Janafom koje ovih dana istječe.

"Odluke u tom smislu, što će se u budućnosti događati, odlučuju se na razini sata", rekao je i dodao kako ne zna što će i kada biti odlučeno.

Upita...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
04. lipanj 2026 09:56