DIPLOMATSKI RAT

Šušnjar ozbiljno oprao Orbanovog ministra. Pogledajte kakve je fotografije objavio na X-u

‘Sve članice EU odbijaju financirati ruski rat - vrijeme je da Mađarska učini isto‘, poručio je hrvatski ministar gospodarstva

Ministar gospodarstva Ante Šušnjar

 Boris Kovacev/Cropix
‘Sve članice EU odbijaju financirati ruski rat - vrijeme je da Mađarska učini isto‘, poručio je hrvatski ministar gospodarstva

U diplomatski rat između Hrvatske i Mađarske - kojeg je započeo mađarski ministar vanjskih poslova tvrdnjom da je Hrvatska ‘ratni profiter‘ te da Mađarskoj previše naplaćuje tranzit nafte kroz JANAF-ov naftovod, koji je, usput, ‘nedovoljnog kapaciteta‘ - uključio se i ministar gospodarstva Ante Šušnjar na X-u.

Objavio je nekoliko fotografija mađarskog šefa diplomacije Pétera Szijjárta u posjetu Moskvi i uputio mu prilično oštru poruku.

‘Ako češće posjećujete Moskvu nego Bruxelles ili Zagreb, gubite moralno uporište da optužujete druge za profiterstvo.

Sve članice EU odbijaju financirati ruski rat - vrijeme je da Mađarska učini isto. Hrvatska je pouzdan partner svim svojim saveznicima - uključujući naše prijatelje i susjede u Mađarskoj.

Još jednom pozivam ministra Szijjárta da posjeti Zagreb umjesto Moskve i sâm se uvjeri u kapacitet naše infrastrukture.‘

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
26. studeni 2025 11:48