Suci svih sudova u Hrvatskoj u utorak su na tajnom glasovanju birali sedam novih članova Državnog sudbenog vijeća (DSV-a) iz sudačkih redova.
Prema neslužbenim i još uvijek nepotpunim rezultatima u Državno sudbeno vijeće izabrani su Damir Kontrec i Željko Šarić, dvojica sudaca građanskog odjela Vrhovnog suda.
Županijski sudovi
Iz redova sudaca županijskih sudova u DSV sasvim sigurno ulazi Ivica Veselić, sudac Županijskog suda u Zagrebu, te najvjerojatnije sudac Županijskog suda u Splitu Neven Cambi. Kako u utorak navečer još uvijek nisu bili prebrojani svi glasovi postoji mogućnost da umjesto Cambija u DSV uđe Zvonko Vrban, sudac Županijskog suda u Osijeku.
Iz redova općinskih sudaca u DSV prema večerašnjim rezultatima sasvim sigurno ulazi Mijo Galiot, sudac Općin...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....