DAN HRVATSKIH VODA

Tihomir Jakovina: Voda neće poskupjeti

Zagreb, 220213.Ministarstvo poljoprivrede.Ministar Tihomir Jakovina odrzao je konferenciju za medije vezano za nove rezultate toksicnosti mlijeka.Na fotografiji: Ministar Tihomir Jakovina, pomocnica ministra dr.sc. Mirjana Matausic Pisl.Foto: Nenad Dugi / CROPIX
 Nenad Dugi / CROPIX

Okrupnjavanje i racionalizacija poslovanja vodnog sektora su nužni, to je reforma koja će biti provedena, ali poskupljenja vode u idućem razdoblju neće biti, izjavio je u srijedu ministar poljoprivrede Tihomir Jakovina koji je sudjelovao na Danu Hrvatskih voda.

Novinari su pitali Jakovinu kako komentira pojedine otpore zbog najave okrupnjavanja vodnokomunalnih tvrtki te tvrdnji da će zbog toga voda u manjim sredinama poskupjeti, primjerice u Velikoj Gorici čiji čelnici najavljuju borbu protiv takvog rješenja.

"Okrupnjavanje i racionalizacija poslovanja vodnog sektora je nešto što je nužno, ta reforma će biti dobro pripremljena i bit će provedena", kazao je Jakovina dodajući kako je 160 komunalnih poduzeća koja se bave vodoopskrbom prevelik broj.

Sve simulacije koje smo radil...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 15:50