KOBAN IZLET

TRAGEDIJA U KANJONU UČKE Starija planinarka poskliznula se spuštajući se niz stazu, otkotrljala u duboku provaliju i poginula

 Ilustracija / CROPIX

Hrvatska gorska služba spašavanja u srijedu je na svojim službenim stranicama objavila priopćenje o nesreći sa smrtnom posljedicom koja se dogodila na Učkoj, najvišoj planini istarskog poluotoka. Prenosimo ga u cijelosti u nastavku:

"Potok Banina izvire na Učki na platou ispod Poklona i ulijeva se u more kod Ike. Putem do mora Banina stvara duboko usječenu bujičnu dolinu. To je jedan od tri dominantna kanjona na Učki, gledajući s kvarnerske strane. Uz Baninu, tu su i Potok u Lovranskoj Dragi te dolina Mošćeničke Drage. U gornjem toku Banina se naziva Rečina te se tek od dijela koji je u razini s ulazom u tunel Učka počinje nazivati Banina, a povremeno se među lokalnim stanovništvom naziva i Banjina.

Kilometarski dug kanjon najzanimljiviji je u početnom dijelu te je u...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 13:59