LOŠ ODAZIV

U KBC-u Zagreb cijepljeno samo 38 posto sestara, ravnatelj nezadovoljan: ‘Nepovjerljive su, bez razloga‘

Ćorušić ističe da imaju dovoljno cjepiva za sve djelatnike, a cijepili su ih AstraZenecinim, Pfizerovim i Moderninim cjepivom
Ante Ćorušić
 
 Davor Pongracic/Cropix
Ćorušić ističe da imaju dovoljno cjepiva za sve djelatnike, a cijepili su ih AstraZenecinim, Pfizerovim i Moderninim cjepivom

U najvećoj bolnici u Hrvatskoj, KBC-u Zagreb, protiv covida-19 do sada je cijepljeno 74 posto liječnika i samo 38 posto medicinskih sestara, što je ravnatelj KBC-a Ante Ćorušić objasnio bezrazložnim nepovjerenjem u cjepivo dijela zdravstvenih djelatnika.

Zadovoljni smo odazivom liječnika, ali ne i sa sestrama, izjavio je Ćorušić u četvrtak na obilježavanju Dana ljubičaste vrpce, govoreći o situaciji u KBC-u u doba pandemije.

Ćorušić ističe da imaju dovoljno cjepiva za procjepljivanje svih djelatnika, a cijepili su ih AstraZenecinim, Pfizerovim i Moderninim cjepivom.

"Problem je u neodazivu sestara i nepovjerenju u cjepivo, za što nema razloga, pogotovo među zdravstvenim djelatnicima", rekao je Ćorušić.

U KBC-u Zagreb trenutno je 49 djelatnika pozitivno na covid ili ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 16:12