VRHOVNOM SUDU

USKOK SE ŽALIO NA PRESUDU MAMIĆU, TRAŽI STROŽU KAZNU 'Treba posebno uzeti u obzir da je on trebao štititi interese Dinama, a izvukao je milijune'

Zdravko Mamić
 Vlado Kos / HANZA MEDIA

U žalbi na nepravomoćnu presudu osječkog Županijskog suda bivšem čelniku "Dinama" Zdravku Mamiću i još trojici okrivljenika Uskok je Vrhovnom sudu predložio povećanje kazni za sve okrivljenike te da preinači oslobađajući dio prvostupanjske presude za Zorana Mamića i poreznika Milana Pernara, zbog pogrešno utvrđenog činjeničnog stanja.

Nepravomoćnom presudom Zdravko Mamić je 6. lipnja proglašen krivim za izvlačenje oko 116 milijuna kuna iz "Dinama" te je osuđen na šest i pol godina zatvora. Njegov brat Zoran osuđen je na četiri godine i 11 mjeseci, bivši "Dinamov" direktor Damir Vrbanović na tri godine zatvora, a poreznik Milan Pernar na četiri godine i dva mjeseca zatvora.

U žalbi koju potpisuje zamjenik ravnateljice Uskoka Sven Mišković navodi se, uz ostal...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 13:28