NAKON SASTANKA S MILANOVIĆEM

UTJECAJNI EKONOMIST ISTRAŽUJE HRVATSKU! Piketty zatražio od Porezne podatke o plaćama i imovini

French economist Thomas Piketty speaks to students and guests during a presentation at King's College, central London, on April 30, 2014. Piketty said that he hoped to create a "more informed fight" about the issue of income inequality as he launched his bestselling and highly controversial book in Britain. AFP PHOTO / LEON NEAL
 LEON NEAL/AFP / AFP

Poznati francuski ekonomist Thomas Piketty zatražio je od hrvatske Porezne uprave da mu dostavi podatke o dohocima u Hrvatskoj.

Kako doznajemo, Piketty je nedavno uputio pisani zahtjev Poreznoj upravi, i to na engleskom jeziku, pa hrvatski poreznici sada prikupljaju podatke koje je tražio taj francuski ekonomist i autor “Kapitala u 21. stoljeću”. Za nedavna boravka u Zagrebu, Piketty se susreo s premijerom Zoranom Milanovićem, nakon čega je od Porezne uprave i službeno zatražio podatke o primanjima Hrvata.

- Piketty traži da mu dostave podatke o dohocima u Hrvatskoj, kao i o imovinskom stanju, koji se mogu dobiti na temelju OIB-a. Slične je podatke tražio i od drugih zemalja te će ih koristiti za analizu nejednakosti u društvu - rekao nam je izvor iz Vladinih krugova.

Prema...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 06:10